zpět na tiskové zprávy

Zázemí dětského dopravního hřiště je znovu o něco komfortnější

Zázemí dětského dopravního hřiště je znovu o něco komfortnější
Vyškov, 6. října 2022 – Dlouhodobá modernizace dětského dopravního hřiště prošla třetí fází. Investice za 1,5 milionu korun spočívala zejména ve venkovních úpravách, po odstranění asfaltového povrchu včetně podkladu došlo k předláždění zámkovou dlažbou všech pobytových prostor v nástupních plochách hřiště.

Mezi v předchozích etapách osazenými buňkami zároveň vyrostl ocelový přístřešek na kola. „Prevence je nesmírně důležitá, školáci mají zase o trochu lepší podmínky, aby si jízdu na kole bezpečně vyzkoušeli a osvojovali si pravidla silničního provozu. Dopravní hřiště jim poskytne řadu rozmanitých situací, se kterými se mohou v reálném provozu setkat,“ ocenil místostarosta Vyškova Roman Celý.

Město zažádalo o polovinu peněz Jihomoravský kraj. O poskytnutí dotace z krajského rozpočtu ve výši 750 tisíc rozhodli zastupitelé na svém zasedání ve čtvrtek 22. září. Vlastníkem areálu je město, provoz zajišťuje od roku 2009 Maják. Hlavní náplní je výuka dopravní výchovy žáků čtvrtých tříd základních škol.

Dětské dopravní hriště
06.10.2022