zpět na tiskové zprávy

O 2,5 milionu víc. Vyškovští zastupitelé rozdělili neziskovkám dotace

O 2,5 milionu víc. Vyškovští zastupitelé rozdělili neziskovkám dotace
Vyškov, 2. března 2024 – Vyškovští zastupitelé na svém letošním prvním řádném zasedání jednohlasně schválili vyplacení dotační podpory podle Programu města Vyškova pro poskytování dotací v roce 2024. Jednotlivé žadatele může těšit samotná schválená finanční pomoc i fakt, že město uspokojí zájemce v celkové výši téměř 10,7 milionu korun. Je to totiž výrazně víc než loni, kdy zastupitelé zvedli ruku pro podporu ve výši 8 milionů.

Narostly i samotné počty žádostí a žadatelů, kteří vyvíjejí neziskovou činnost. Městský úřad evidoval 97 žádostí (loni jich bylo 86). Větší polovina z nich přišla tradičně za oblast tělovýchovy a sportu. „Situace třeba právě ve sportovním prostředí není kvůli kupříkladu zvýšeným výdajům za energie snadná. Už při projednávání rozpočtu jsme si řekli, že sumu navýšíme. Když jsme pak diskutovali jednotlivé žádosti, rozhodli jsme se pro ještě větší pomoc,“ okomentoval navýšení o více než 2,5 milionu korun místostarosta Vyškova Karel Goldemund.

Peníze tak pomohou například s nákupem rehabilitačních a kompenzačních pomůcek (Klub PAPRSEK), vodáckého a outdoorového vybavení (Junák – český skaut), dresů, míčů a dalších tréninkových pomůcek (MFK Vyškov), lodí, pádel či vest (Neptun Vyškov), sportovního koně (Jezdecký sportovní klub Vyškov), atletického nářadí a náčiní i regeneračních a posilovacích pomůcek (AHA Vyškov), hokejek nebo brankařské výstroje na florbal (Orel Vyškov), s opravou střechy (Český svaz chovatelů Vyškov), s doplňky k bicím nástrojům (Vyškovský Bigband) či s pořízením krojové obuvi (Trnka Vyškov).

Charakter dotací zůstává podobný, někdy jde o hmatatelnější účel, velmi často pak o běžné potřeby, jako jsou energie, pronájmy, mzdy, cestovní výdaje, odvody, kancelářské potřeby či dohody o provedení práce. „Zůstává rovněž půlmilionová rezerva sloužící k posílení individuálních dotací neziskovým organizacím v průběhu roku a tradičně i stotisícová rezerva na podporu talentovaných dětí,“ dodal místostarosta Goldemund.

Zastupitelé rozdělili neziskovkám dotace
04.03.2024